Ana SayfaKitap GünleriBorçka Kitap Günleri başladı

Bunları da beğenebilirsin!

Borçka Kitap Günleri başladı

Kentimizde tiyatro buluşmalarıyla eşzamanlı olarak düzenlenecek olan ve ilkini gerçekleştirme mutluluğunu yaşadığımız Borçka Kitap Günleri bugünden itibaren 1 hafta boyunca kitapseverlerle buluşacak.

Kitap Günleri, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ercan Orhan konuşmasında, “tiyatro buluşmalarıyla birlikte kentimizde aynı zamanda kitap günlerinin de ilkini düzenlemiş olduk. Belediye olarak kültür sanat aktivitelerinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Borçkamızın kültür ve sanat kenti olması için bundan sonrasında da Borçkalılardan aldığımız güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca bir onur ve mutluluğu daha yaşıyoruz. O da Borçkamızın kıymetli yazarlarının kitaplarını belediye kültür hizmeti olarak bastırdık ve okurlarla buluşturmaya başladık. İlk üç kitabımız Kevser Ruhi dostumuzun “Saçları Deli Çoruh”, yine kendisi Borçkalı olan hocamız Ruhan Odabaş’ın “Ben Artvin’im” ve kentimizin değerli kültür insanlarından Hasan Çelebi’nin “Cin Aynası” kitaplarını belediye olarak yeniden yayınladık” İfadelerini kullandı.

Borçka Kitap Günleri’nin açılışına eski Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Yayıncılar Kooperatifi Başkanı Elif Akkaya ve çok sayıda kitapsever katılım gösterdi.

Kitap Günleri’nin ilk söyleşisini ise Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Zeynep Altıok Akatlı gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

Son Gönderiler